Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

50 vjet nga xhirimi i ‘Odisea-s’, televizioni italian RAI rikthen Bekim Fehmiun

spot_img

Lajme të ngjashëm

397bbd7525ad69f2e727382dfa77714c

Televizioni Italian RAI do të trasmetojë serialin Odisea, ku në rolin kryesor është aktori kosovar Bekim Fehmiu.

Seriali do të trasmetohet nga datat 22-29 dhjetor  në kanalin RAI Storia, në orën 19:00, ndërsa përsëritja e tij do të shfaqet të nesërmen në orën 12:00.

Në datën 28 dhjetor, ky televizion  ka ftuar në studio e tij ambasadoren e Kosovës në Itali, Alma Lama.

Lama do të flaës rreth figurës së aktorit Fehmiu.

Kjo nismë  ndërmor me rastin e 50 vjetorit të filmit ‘Odisea’ dhe në kuadër të aktiviteteve të diplomacisë publike për promovimin e Kosovës dhe me rastin e 50 vjetorit të transmetimit të serialit ODISEA. 

bekim-728x430.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img