Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

50 vjet marrëdhënie diplomatike me vendin fqinj, Ministria e Jashtme greke: Moment pozitiv për bashkëpunim dypalësh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja shqiptare në Greqi Luela Hajdaraga është takuar sot me ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias, ditë në të cilën shënohen 50 vite nga vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve.

Ministria e Jashtme e vendit fqinj shkruan në një postim në Twitter se ky është një moment pozitiv për bashkëpunimin dypalësh dhe ndërtimin e marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve.

“Përqendrimi në momentin pozitiv për bashkëpunimin dypalësh dhe ndërtimin e marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë pasi Flamuri i Greqisë dhe Flamuri i Shqipërisë festojnë sot 50 vjet nga rivendosja e marrëdhënieve diplomatike”, shkruhet në faqen e ministrisë së Jashtme Greke.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img