5-vjetori i ABI, ambasadorja Kim: Pres me kënaqësi të punoj me partnerët shqiptarë, për të bërë Shqipërinë më tërheqëse për investitorët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:13 21-10-2020 5-vjetori i ABI, ambasadorja Kim: Pres me kënaqësi të punoj me partnerët shqiptarë, për të bërë Shqipërinë më tërheqëse për investitorët

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim, në festën e 5-vjetorit të Bankës Amerikaneve të Investimeve (ABI) është shprehur se pret me kënaqësi të punojë me pertnerët shqiptarë.

Kim tha se pret me kënaqësi të punoj me partnerët shqiptarë në qeveri dhe me drejtues biznesi për ta bërë Shqipërinë më tërheqëse për investitorët amerikanë.

"Pres me kënaqësi të punoj me partnerët tanë shqiptarë në qeveri dhe me drejtues biznesi si ju për ta bërë Shqipërinë më tërheqëse për investitorët amerikanë. Ne duam që marrëdhënia jonë ekonomike të ngrihet në të njëjtin nivel me lidhjen tonë të fortë politike. Nuk dyshoj që ABI do të luajë një rol të rëndësishëm në këtë përpjekje. Urime ABI-t për pesë vite të suksesshëm në Shqipëri! Ju urojmë më shumë vite të tjera suksesi", Ambasadorja Yuri Kim në festimin e 5-vjetorit të Bankës Amerikane të Investimeve (ABI)

122438473_10157777463160838_4128024735336586908_o.jpg122290303_10157777463165838_4908074879177500454_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet me kanabis dhe thikë 20-vjeçari nga Durrësi, shpërndante drogë në lokale
SKANDALI në Google, Lumi Vjosë emërohet dy herë me toponime greke, ja si e quan aplikacioni i hartave »
Article Logic
Execution time: 0.013708114624023
array(1) { ["section"]=> string(140) "5-vjetori-i-abi-ambasadorja-kim-pres-me-kenaqesi-te-punoj-me-partneret-shqiptare-per-te-bere-shqiperine-me-terheqese-per-investitoret-224579" }