5 viktima nga tërmeti i fuqishëm në Meksikë, qytetarët rrugëve të frikësuar, spitalet evakuojnë pacientët

Publikuar tek: bota, më 08:51 24-06-2020 5 viktima nga tërmeti i fuqishëm në Meksikë, qytetarët rrugëve të frikësuar, spitalet evakuojnë pacientët

5 persona kanë humbur jetë nga tërmeti i fuqishëm që goditi ditën e djeshme Meksikën.

Ndërkohë, po vazhdon ende operacioni i kërkim-shpëtimit dhe raportohet se numri i viktimave mund të rritet.

Tërmeti ka shkaktuar panik tek qytetarët në banesa, kjo edhe pasi për shkak të pandemisë shumë prej tyre kanë qenë duke punuar nga shtëpia. Spitalet kanë evakuuar pacientët, nga frika e një goditje tjetër.

Epiqendra e tërmetit, me një magnitudë 7,4, ishte në shtetin jug-perëndimor të Oaxaca, por pas tij ka pasur edhe 400 goditje të tjera.

defrgtr.JPGCapture.JPG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vuçiç në Moskë, këshillohet me presidentin rus para takimit Kosovë - Serbi në Uashington
»
Article Logic
Execution time: 0.0081229209899902
array(1) { ["section"]=> string(110) "5-viktima-nga-termeti-i-fuqishem-ne-meksike-qytetaret-rrugeve-te-frikesuar-spitalet-evakuojne-pacientet-211509" }