Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

5 të vdekur nga COVID-19, REKORD i RI infektimesh në 24 orët e fundit në Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b9735338d2e7804fcdcb4fa1edc0d1f1

Pesë persona kanë humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi në Greqi.

Bëhet me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 293 raste të reja me koronavirus, numri më i lartë ky që nga fillimi i pandemisë.

Numër rekod të infektuarish mban qyteti i Attika me 103 raste dhe Selaniku me 54 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 248 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 9280, nga të cilat 55.5% janë burra.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img