Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

5 muaj nga vdekja tragjike e foshnjeve në Berat, zbardhet shkaku: Batanija u ka marrë frymën (E PLOTË)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

41b7db9808590ccd241e5528808806c2

5 muaj pas vdekjes së foshnjeve binjake në Berat është zbardhur se cili ka shkaku i kësaj tragjedie që tronditi mbarë opinionin publik.

Bëhet me dije se foshnjet kanë ndërruar jetë si pasojë e mungesës së ajrit. Mbulimi me batanije, pasi janë ushqyer, ka sjellë asfiksimin e tyre.

Kujtojmë se nëna e bebeve Merushe Agalliu, 1 ditë pas vdekjes së fëmijëve u shpreh se ata kanë ndërruar jetë pasi i ka ushqyer me qumësht dhe i ka vënë në krevat. Pak më vonë pasi ka vërejtur se 2 binjakët kishin të ftohtë ka lajmëruar menjëherë ambulancën por ka qenë e kotë pasi foshnjet kishin ndërruar jetë. Sakaq, më herët ajo ka deklaruar se bebet kanë qenë të shendetshme dhe pa asnjë problem shëndetësor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img