Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“5 herë ju përmbyt Shkodra këtyre të PD”, Pjerin Ndreu i përgjigjet akuzave: Kanë lëshuar gojën për tërmetin, të ishin këta në qeveri…Zoti veç do…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

992cde73e6658b08da7f6c52372c0f92

Kryebashkiaku socialist i Lezhës, Pjerin Ndreu i përgjigjet akuzave të Partisë Demokratike për “braktisjen” e familjeve të prekura nga tërmeti.

Ndreu shkruan në Facebook se gjatë qeverisjes së PD-së, Shkodra u përmbyt 5 herë, dhe banorët jo vetëm që nuk morën dëmshpërblim, por paratë po i marrin nga qeveria Rama.

Sipas Ndreut, nëse PD do të ishte në qeveri gjatë fatkeqësisë së tërmetit, banorët e prekur do t’i mëshironte Zoti.

“5 herë për një vit ju përmbyt Shkodra këtyre të PD kur ishin në qeveri! Le që nuk bënë gjë prej gjëje nga rasti i parë në të pestin, por nuk ju dhanë kokërr leku banorëve si dëmshpërblim. Lekët i miren me qeverinë Rama nëfakt…

Këta që dinë të “zgjidhin” çdo situatë si ajo e Shkodrës, kanë lëshu gojën për tërmetin. Të ishin këta në qeveri, Zoti veç do i mëshironte mijëra njerëz që sot janë në kujdes të plotë!

CV e këtyre flasin kuturu është e zezë, ndaj askush se do një model si ata!”, shkruan Ndreu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img