Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

5 herë i nominuar për çmim ‘Oscar’, ndahet nga jeta aktori i njohur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori britanik, Albert Finney është ndarë nga jeta në moshën 82 vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë.

Finney ishte i nominuar me pesë çmime Oskar.

Ai e filloi karrierën e tij në kompaninë Mbretërore “Shakespeare” para se të shkëlqente në film.

‘Albert Finney, 82 vjeç, vdiq në mënyrë paqësore pas një sëmundje të rëndë. Familja kërkon privatësi në këtë kohë të trishtuar”, tha në një deklaratë zëdhënësi i familjes së aktorit.

Finney u diagnostikua me kancer të veshkave në vitin 2007, dhe ai u zhduk nga sytë e publikut, por u kthye me role në “The Bourne Ultimatum” dhe “Skyfall”, me James Bond.

 

Më shumë

spot_img