Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

5 ditë para ndeshjes me Italinë, zbulohet ndryshimi i rëndësishëm që po pëson stadiumi “Loro Boriçi”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër brenda pak javësh pritet të ketë gati edhe pistën e tartanit, e dyta në Shqipëri pas asaj në “Elbasan Arena”.

Firma  që ka fituar tenderin për kryerjen e këtyre punimeve, është ndihmuar edhe nga koha e mirë që ka mbajtur këto ditë dhe mendon që ta mbyllë sa më shpejt shtrimin e plotë të tartanit. Me shtrimin e pistës “Loro Boriçi” merr përmasat e një stadiumi olimpik që do të thotë se në të do mund të zhvillohen edhe aktivitete të ndryshme ndërkombëtare të atletikës dhe shumë-sportit.

Mësohet se shtresa e parë është kryer dhe nëse temperatura qendron në të tilla nivele e nuk bie shi punimet mund të mbarojnë shumë shpejt. Me kryerjen e proçesit të shtrimit të pistës, përfundon edhe investimi i plotë që Federata Shqiptare e Futbollit dhe Qeveria shqiptare kanë planifikuar për këtë stadium, shkruan oranews. Në dilemë është edhe fati i palestrave poshtë shkallëve të stadiumit për të cilat askush nuk përgjigjet dhe me shumë siguri, nuk do të ketë një tjetër investim nga dy institucionet që e ndërtuan këtë impiant sportiv.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img