Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

5 ditë më parë kërkuan gjak për të, Covid-19 i merr jetën mjekes endokrinologe në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

433ca152531146acc39acda8cb6522ae

Një tjetër viktimë është shënuar në radhët e bluzave të bardha. Ka humbur jetën për shkak të koronavirusit mjekja endokrinologe Valentina Lile në Tiranë.

Mjekja ishte prekur nga Covid-19 prej disa kohësh, por gjendja e saj shëndetësore është përkeqësuar së fundmi, duke humbur kështu jetën.

Pesë ditë më parë “Shoqata e Fëmijëve dhe të Rinjve me Diabet” bëri thirrje për gjak. Pasi mjekja kishte nevojë për gjak nga një person që kishte kaluar Covid-19.

Lajmin e hidhur sot e ka bërë me dije djali i mjekes me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Të dashur miq ë shokë . Me hidhërim të thellë njoftoj ndarjen e parakohshme nga jeta të njeriut tim me të afërt e më të  dashur,  mamasë time Valentina Lile .

Ceremonia e lamtumirës në nderim të saj dhe përcjellja për në banesën e fundit do të zhvillohen më datë 20.03.2021, ora 15.00. Nisja bëhet nga Funerali Alba2000 për në Varrezat “Sharrë” U prehsh në paqe nënë do na mungosh jashtë mase,” shkruan djali i së ndjerës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img