Hapësire reklamuese

Aktualitet

5.000 euro shpërblim kush jep informacion për grabitësin e dyqaneve të celularëve

Shkruar nga Newsbomb

Policia ka publikuar foton dhe shpall në kërkim 43-vjeçarin që akuzohet për vjedhjen e shënuar 5 ditë më parë në një dyqan celularësh në Tiranë. Bëhet fjalë për shtetasin Afrim Dulaj.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të veprimeve për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më datë 09.02.2024, në një dyqan celularësh, në rrugën “Myslym Shyri”, kanë vijuar hetimet e thelluara për identifikimin e autorit të rastit.

Policia e Tiranës fton qytetarët që të japin informacion për autorin e kësaj ngjarjeje dhe vendos shpërblim 5000 euro, për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në kapjen e tij, duke telefonuar në numrat e telefonit 112 dhe +355 69 410 0118, me garancinë e anonimatit të plotë.

Afrim Dulaj, autori i grabitjes ne Tirane Afrim Dulaj, autori i grabitjes ne Tirane

Njoftimi i policisë së Tiranës:

Zbardhet dhe dokumentohet me prova ligjore, pas një pune intensive hetimore, nga Komisariati i Policisë Nr. 2, vjedhja e ndodhur më datë 09.02.2024, në një dyqan celularësh, në rrugën "Myslym Shyri".

Shpallet në kërkim një 43-vjeçar, si autor i dyshuar i kësaj ngjarjeje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të veprimeve për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më datë 09.02.2024, në një dyqan celularësh, në rrugën “Myslym Shyri”, kanë vijuar hetimet e thelluara për identifikimin e autorit të rastit.

Si rezultat i punës intensive hetimore, u bë identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit Afrim Dulaj, i ditëlindjes 02.11.1980, banues në Tiranë.

DVP Tiranë fton qytetarët që të japin informacion për autorin e kësaj ngjarjeje dhe vendos shpërblim 5000 euro, për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në kapjen e tij.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë vendos në dispozicion të qytetarëve, numrat e telefonit 112 dhe +355 69 410 0118, duke garantuar anonimatin e plotë të çdo telefonuesi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese