Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

47-vjeçarja me kancer në vezore, realizohet me sukses operacioni në Spitalin Amerikan 2

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c93c8bf7e8985fcb24535128c9efdb41

Në Spitalin Amerikan 2 është realizuar një ndërhyrje shumë e vështirë dhe e komplikuar.

Doktor Arben Rrugia obstetër gjinekolog dhe kirurgu i përgjithshëm ka realizuar me sukses operacionin e një gruaje 47-vjeçe, e cila kishte kancer në vezore.

U realizua histerektomia totale me adnexektomi, linfadenektomi pelvike (obturatore, iliake komune dhe paraaortale), apendixektomi, omementektomi dhe biopsi peritoneale.

Një ndërhyrje e shkallës së lartë të vështirësisë, me shumë komplikacione të mundshme,  por falë profesionalizmit të stafit mjekësor të Spitalit Amerikan 2 u realizua me sukses dhe pacientja është në fazë rekuperimi.

Mjekët e Spitalit Amerikan, çdo ditë ofrojnë profesionalizëm dhe ndërhyrje të vështira për të mundësuar më të mirën për shëndetin e pacientëve tanë.

Për më shumë informacion ose vizitë me mjekët tanë kontaktoni në: 042 35 75 35 ose klikoni në: rezervime.spitaliamerikan.com

Spitali Amerikan, përqafoje jetën!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img