Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Kosova vijon me ritme të mira, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit, 9 raste të reja me Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci për 24 orët e fundit sa i përket situatës pandemike në Kosovë.

Përgjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 14 qytetarë të prekur me Covid-19, duke e çuar numrin e të shëruarve në total 105.200.

18 Qershor 2021:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.341 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 125.882 doza të vaksinës.

-Deri më sot 16.821 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.694 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.200.

-Në total numri i rasteve aktive është 179.

Më shumë

spot_img
spot_img