Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gazmend Paja tregon historinë e veçantë të emrit: Babai ma vendosi Spartak, por Kadri Roshit nuk i pëlqeu dhe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur i humorit, Gazmend Paja, ka treguar mbrëmjen e sotme historinë e veçantë të emrit të tij.

Ai tha në emisionin “Dola te Ola” se në vitin 1978 kur ai ka lindur, babai i tij Luftar Paja ka qenë duke xhiruar një film në qytetin e Korçës me aktorin e madh Kadri Roshi. Gazi tha se i ati ishte kthyer në Fier dhe ia vendosi emrin Spartak, ndërsa më pas shkoi sërish në Korçë.

Kur Kadri Roshi e pyeti për emrin e djalit dhe e mësoi se do të quhej spartak, i tha Luftar Pajës se nuk i pëlqente, ndaj i kërkoi që djali të quhej Gazmend, që gjithë jetën të kishte gaz dhe mend.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img