Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Imami paralajmëron Bashën për garën brenda PD: 13 qershori do të sjellë surpriza, s’mund të qëndrojë më se është barrë për partinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka komentuar këtë mbrëmje zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike.

Imami u shpreh se kreu i PD Lulzim Basha duhet të largohet nga drejtimi i partisë, ndërsa shtoi duke folur për “News 24” se 13 qershori do të sjellë surpriza për Partinë Demokratike.

Ajo që bëri çudi në instervistën e Arben Imamit ishte fakti që ai u tregua shumë i rezervuar dhe refuzoi të komentonte lidhur me disa figura apo ngjarje të fundit në PD.

Pyetje: Pse nuk fiton Basha?

Arben Imami: Të thuash zoti Basha humbet për shans, do të thotë që është në ajër. Zoti Basha nuk e bën dot këtë punë. Ku nuk e bën dot, duhet të largohet. Ai është barrë i PD. Ky nuk mund ë qëndrojë më, sepse e dëmton partinë. Ky do të humbë të gjitha zgjedhjet që do i vijnë përpara.

Pyetje: Prisni ndryshim?

Arben Imami: 13 qershori do të jetë ditë surprize. Do të ketë një kontroll më të mirë të procesit të votimit, e cila do të na sjellë më pas surpriza.

Më shumë

spot_img
spot_img