Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

44 vjeçarja në Greqi ndërron jetë pak orë pasi iu injektua vaksina e AstraZeneca-s, dyshohet se…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

44 vjeçarja në Greqi ndërron jetë pak orë pasi iu injektua vaksina e AstraZeneca-s, dyshohet seNjë 44 vjeçare nga Selaniku ka ndërruar jetë, pak disa orë pasi mori dozën e vaksinës AstraZeneca.

Sipas autoriteteve shëndetësote në Greqi dyshohet se gruaja kishte kaluar më herët një arrest kardiak, ndërkohë që kanë nisur hetimet në lidhje me rastin. 

Mediet ne Greqi raportojnë se si rezulatat i autopsisë së kryer vdekja e 44 vjeçares nuk ka ardhur si pasojë e mpiksjes së gjakut.

Gjiathashtu  nga hetimet e kryera rezulton se 44 vjeçarja nuk kishte treguar ndonjë reaksion alergjik, ndërsa priten ekzaminimet e mëtejshme mjeko-ligjore për të përcaktuar shkakun e vërtetë të vdekjes.

Gruaja ishte nënë e dy fëmijëve dhe jetonte në në Chalastra, Selanik.  Ajo shfaqi ethe pak pasi ishte vaksinuar, ndërkohë që më vonë ndërroi jetë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img