Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

400 mijë eurot e vjedhura nga pastruesja pa pronar, Saimir Kodra: Janë të miat, m’i ka marrë nga një qese në makinë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

400 mijë euro të vjedhura nga pastruesja Rozeta Dobi nuk dihet ende se kujt i përkasin. Pastruesja ka vjedhur rreth 120 mijë euro te shtëpia e ish-zyrtares Alda Klosi, si dhe bizhuteri të ndryshme.

Por 400 mijë eurove nuk u ka dalë pronari… Me këtë situatë, gazetari Saimir Kodra ka vendosur të ironizojë, duke deklaruar se paratë janë kursimet e jetës së tij.

Ai madje i ka bërë apel policisë t’ia kthejë:

Saimir Kodra: Sot unë dua të dal me, dua të bëj një deklaratë publike për Policinë e Shtetit që ka disa ditë për një pastruese që ka vjedhur ca para. Janë 400 mijë euro, ato janë të miat.

Gent Zenelaj: Ato që nuk po i del zot njeri? Nuk e thoje dot që ditën që janë vjedhur?

Saimir Kodra: Sot, sepse mendoja a ta them a mos ta them…Më janë vjedhur në makinë ka qenë një qese e bardhë, policia të m’i sjellë në tv ose te shpia.

Gent Zenelaj: Se deri tani s’po i del njeri

Saimir Kodra: Pse jo, njëri del thotë më kanë vjedhur unazën, tjetri varësen, janë të miat. Policia të bëjë formalitetin procedurat dhe të m’i kthejë.

Më shumë


spot_img

spot_img