Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

40 ditë nga 6 marsi, Basha mesazh: Pa zgjedhje të lira dhe të ndershme, Shqipëria do të mbetet një nga vendet më të korruptuara në botë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha thotë se pa zgjedhje të lira dhe të ndershme, Shqipëria do të mbetet një nga vendet më të korruptuara në botë.

Duke shpërndarë një intervistë të Lidija Prokiç, drejtoreshë e departamentit të Evropës Lindore dhe Juglindore në Transparency Internationalm, e cila shpjegon situatën në vendet e rajonit, Basha thotë se të gjithë janë të bindur për 25 prillin. Demokratët e konsiderojnë “masakër zgjedhore”.

albsig

spring

“Ajo që kemi thënë gjatë gjithë kohës, madje edhe më të bindur që nga 25 prilli, tashmë është e qartë për të gjithë. Pa zgjedhje të lira dhe të ndershme, Shqipëria do të mbetet një nga vendet më të korruptuara në botë. Zgjedhje të lira duhet të jetë qëllim i gjithë shqiptarëve që ardhmja e tyre të jetë më e mirë”, shkruan Lulzim Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img