Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

40 ditë në luftë me Covid-in në spital, i moshuari shkodran shkon pranë familjes

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1a739f34e0a010d40cfd8bc7292ea8a3

Një 76-vjeçar i cili ishte prekur nga Covid-19 dhe prej 40 ditësh ndodhej në spital, më në fund është shëruar dhe është dërguar pranë familjes.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila përmes një shënimi në facebook, thotë se i moshuari ishte prej më shumë se një muaji në luftë me virusin famkeq, por në fund ia ka dalë.

Ministrja ka publikuar dhe një foto, ku shihen mjekët që në ambulancë i shtrirë i moshuari, tashmë i shëruar dhe më në fund i aftë të qendrojë pranë të dashurve të tij.

og.jpg

Shënimi i Manastirliut

Pas 40 ditësh të vështira në spital në luftë me virusin e rrezikshëm, 76-vjeçari nga Shkodra u rikthye sot pranë familjes, pasi e ka mundur sëmundjen, falë punës së palodhur dhe përkushtimit të stafit mjekësor. Mos e ulni vigjilencën të zbatojmë rregullat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img