Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“4 qind lekë kur të hypësh në urban dhe 4 qind lekë kur të kthehesh, bëjnë 8 qind mijë lekë”, Selami Janishehri ngatërron shifrat në Kuvend (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i opozitës së re, Selami Jenishehri, ditën e sotme ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend.

Gjatë fjalës së tij ai ka folur për pensionistët, ku tha se pesioni është shumë i vogël për t’ia dalë me shpenzimet që kanë.

Mirëpo gjatë fjalës së tij, ai ka bërë një “gafë” teksa thotë se qytetarët hypin në urban duan 400 të ikin dhe 4 qind lekët të kthehen që bëjnë 800 mijë lekë.

“Ku do ti marrin parat ky person, i cili t’i i thu afatin deri më 30 qershor t’i duhet me paguar këto pare. Ku me i marrë, ku i thu një qytetari të Tiranës se do të paguash një pensionisti, se do paguash 400 qind lekë të vjetra kur të hypësh në urban dhe 4 qind lekë kur të kthehesh, bëjnë 8 qind mijë lekë, po ky merr pension 30 mijë lekë. Ae kuptoni se çfarë halli ka ky popull,” tha ai ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img