Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

4 mësues dalin me pozitivë me Covid-19 në Bulqizë, në shkollë vijon mësimi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d35670494568b662c78fc64fe0d9deb3

4 mësues të shkollës 9 vjeçare “Shefqet Tançi” në Bulqizë kanë dalë pozitivë me Covid-19.

Mësohet se mësuesit kanë marrë sot rezultatet e testimit për Covid-19 dhe kanë rezultuar pozitivë. Megjithëse mësuesit që kanë dalë pozitivë janë vetëizoluar, në shkollë mësimi vijon normalisht.

Ndërkohë, epidemiologët e ISHP-së së Bulqizës vijojnë gjurmimin epidemiologjik për të parë nëse infeksioni është përhapur më tej.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img