Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

4 gra dhe 9 fëmijë riatdhesohen nga Siria

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër gra dhe nëntë fëmijë janë riatdhesuar nga Siria dhe u janë dorëzuar autoriteteve jashtë kampeve që kontrollohen nga ISIS. 13 shqiptarët u janë dorëzuar autoriteteve tona, të cilat veprojnë në Sirinë Veriore bashkë me organizatat e tjera ndërkombëtare.

Operacioni mësohet se ka nisur prej ditësh dhe është finalizuar me sukses. Paraprakisht, bëhet me dije se 4 gratë dhe 9 fëmijët janë riatdhesuar nga kampi Roj në Siri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img