Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

4 emigrantë nga Afrika kapen në Durrës, ishin futur brenda Portit dhe prisnin të iknin në Itali, ja ku i gjeti Policia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër emigrantë klandesinë nga Afrika janë kapur nga Policia gjatë natës në Portin e Durrësit, teksa tentonin të iknin ilegalisht me traget drejt Italisë.

Të rinjtë janë gjetur brenda në Port, në një prej baseneve ujore të tij, gati për t’u ngjitur në një nga tragetet e linjës Durrës-Bari. Pikërisht, në këto basene janë gjetur 4 afrikanët, ndërsa policia ka shtuar kontrollet për shkak se më herët aty janë gjetur dhe emigrantë të vdekur.

Porti i Durrësit shihet si e vetmja mundësi e emigrantëve klandestinë për t’u larguar nga Shqipëria, djret vendeve të tjera europiane.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img