Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

4 ditë pas aksionit në Lipjan/Ardi Veliu pritet në takim nga homologu kosovar, palët zotohen për vijimin e bashkëpunimit policor mes dy vendeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti ka pritur në një takim sot homologun shqiptar, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Gjatë këtij takimi Mehmeti vlerësoi bashkëpunimin mes dy institucioneve në të gjitha fushat e sigurisë dhe jo vetëm.

Qëllimi kryesor i zhvillimit të këtij takimi dypalësh, ishte shkëmbimi i eksperiencave dhe përvojave të deritanishme, procedurave të punës që përdorin policitë e dy vendeve; më konkretisht shkëmbimin e ekspertizës lidhur me sistemet elektronike, bazat e të dhënave në përdorim, si dhe çështje të tjera të rëndësishme të bashkëpunimit dhe ndërveprimit në mes të dy policive të të dyja vendeve.

Theksojmë se kjo pritje e përfaqësuesve të Policisë Shqiptare nga pala kosovare vjen 4 ditë pas operacionit të përbashkët policor mes dy vendeve, ku u kapën dhe sekuestruan 400 kg kokainë në Lipjan, me destianacion përfundimtar Greqinë.

Në përfundim palët u zotuan për vazhdim të bashkëpunimit të ndërsjellë në fushën e sigurisë, si dhe mbështetjen në fusha specifike në mes të dy institucioneve policore.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img