Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

38 “spiunë rusë” të arrestuar në Podgoricë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një rrjet i dyshuar i spiunazhit rus në Mal të Zi është shkatërruar gjatë një superaksioni ditën e sotme në Podgoricë. Sipas të dhënave paraprake, dyshohet se 38 persona kanë rënë në pranga, mes tyre diplomatë dhe zyrtarë dhe ish-zyrtarë në ministri.

Gazetat malazeze shkruajnë se në mesin e të arrestuarve është dhe ish-zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme (MVP) Radomir Sekulović.

Zyrtari Sekulovic dyshohet se ka mbi 30 vjet i punësuar në punët konsullore dhe ka mbajtur poste të rëndësishme në ish-Jugosllavi. Sipas “Vijesti”, zyrtari i arrestuar ka mbajtur poste diplomatike dhe në vendet afrikane.

Më shumë
spot_img
spot_img