Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

365 kg kokainë, shkatërrohen dy grupe kriminale në Itali, arrestohen 13 persona mes tyre dhe shqiptarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka vënë në pranga dy grupe kriminale të cilët akuzohen për “trafikim të lëndëve narkotike”.

Mediat italiane bëjnë me dije se në kuadër të operacionit “Cororito” kanë rënë në pranga 13 persona, mes tyre edhe shqiptarë. Mësohet se operacioni është zhvilluar në zonën e Katanias.

Policia ka arritur të sekuestrojë një sasi të madhe droge, 365 kilogram kokainë dhe marijuanë. Policia italiane ende nuk ka bërë me dije identitetin e të arrestuarve dhe ende nuk dihet sesa shqiptarë janë arrestuar konkretisht.

Arrestimet e 13 të dyshuarve janë kryer pas një urdhër ndalimi të lëshuar nga Gjykata e Katanias, pas kërkesës së bërë nga Drejtoria e Qarkut Anti-Mafia të Katanias

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img