Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

36 autoambulanca të reja, Rama: Imagjinoni sikur pandemia ta kishte gjetur Shqipërinë me katër-rrotakët e PD-LSI

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60ed11caa5cea8134f02f82045032c2a

Kryeministri Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë prezantuar autoambulancat e reja në shërbim të Urgjencës Kombëtare.

Teksa ka prezantuar 36 autoambulancat e reja, Rama ka ironizuar duke thënë se nëse pandemia do të kishte rënë nën qeverisjen e opozitës apo LSI-së do të ishte hata e ka cilësuar ai.

“Me 36 autoambulancat e reja moderne, përmbyllet programi i transformimit të flotës sonë të Urgjencës Shëndetësore, nga një inventar karakatinash me katër rrota e pa asgjë brenda, në një fuqi të motorizuar e të pajisur me standardet më të mira europiane, e cila sot ka kapacitetin e plotë në kryerjen e misioneve të saj në territorin e Shqipërisë, 24 orë në 7 ditë të javës.

imagjinoni vetëm sikur pandemia ta kishte gjetur Shqipërinë me katërrrotakët e katërshes së sotme opozitare dhe sidomos me LSI në drejtimin e shëndetësisë, se çfarë hataje kombëtare do të kishte qenë,” thotë Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img