Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

350 karta identiteti gjermane dhe viza false, arrestohen dy shqiptarë në Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dd48a40e035604283fc783d7d46a710c

Policia greke ka arrestuar dy shtetas shqiptarë  pasi u janë gjetur 350 karta identiteti gjermane dhe franceze bosh, si dhe 100 viza gjermane.

Në pranga u vu një shofer i autobusit të një linje Shqipëri-Greqi, si dhe ndihmësi i tij, përkatësisht 41 dhe 38 vjeç. Arrestimi i tyre u bë në rrugën Ionia, pranë Artës.

Sipas mediave greke pas kontrollit që është bërë në automjetin e linjës janë gjetur dokumentet false të fshehura pas sediljes së shoferit, në brendësi të kabinës së tij.

Ndërkohë identitetet e dy shqiptarëve të arrestuar nuk janë bërë ende të ditur.

 

Më shumë

spot_img
spot_img