Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

34 mijë maturantë zhvillojnë sot provimin e dytë të maturës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas provimit të gjuhës së huaj, rreth 34 mijë maturantë ditën e sotme pritet të zhvillojnë provimin e dytë të Maturës Shtetërore, atë të Gjuhës shqipe dhe Letërsisë.

Provimi do të fillojë në orën 10:00 dhe pritet të mbarojë në 12:30.

Njëjtë si në provimin e parë, maturantët do të respektojnë masat e distancimit social dhe do të jenë të pajisur me maskë, për shkak të pandemisë së Covid-19.

Më shumë


spot_img
spot_img