300 vende të lira në Policinë e Shtetit, Lleshaj thirrje të rinjve: Ja si të aplikoni

Publikuar tek: aktualitet, më 19:55 13-07-2020 300 vende të lira në Policinë e Shtetit, Lleshaj thirrje të rinjve: Ja si të aplikoni

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët e interesuar që dëshirojnë të bëhen pjesë e ‘patrullës së përgjithshme’, se ka rinisur faza e aplikimeve dhe plotësimit të dokumentacionit për aplikim.

Sipas njoftimit, janë 300 vende në shkollën bazë të policisë, për “patrullë të përgjithshme”. Faza e aplikimit do të zgjasë deri më 10 gusht.

Sakaq, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i ka bërë thirrje të gjithë të rinjve dhe të rejave që besojnë se janë të gatshëm të përballen me sfidat e mendjes, trupit dhe karakterit përgjatë një karriere të bukur policore, të aplikojnë për të qenë pjesë e Policisë së Shtetit.

“Hapen aplikimet për 300 vende në shkollën bazë të policisë, për “patrullë të përgjithshme”. Procesi i aplikimit është i hapur deri në datën 10 gusht,” shkruhet në njoftimin e policisë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011445045471191
array(1) { ["section"]=> string(90) "300-vende-te-lira-ne-policine-e-shtetit-lleshaj-thirrje-te-rinjve-ja-si-te-aplikoni-213743" }