Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

30 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-Amerikë, Basha: Gjithmonë mirënjohës, veçanërisht për anëtarësimin në NATO dhe Kosovën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

90ce2ae30f3bb590f70cdf5a33417a37

Kreu i PD Lulzim Basha kujton 30 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas Bashës, shqiptarët do i jenë gjithmonë mirënjohës SHBA-ve veçanërisht për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe Pavarësinë e Kosovës.

“30-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është një mundësi e shkëlqyer për çdo shqiptar, për t’u ndierë krenar për arritjet e mëdha që Shqipëria ka bërë falë mbështetjes së SHBA dhe veçanërisht anëtarësimin e saj në NATO dhe pavarësinë e Kosovës.

Ne nuk duhet të harrojmë kurrë dhe duhet të jemi gjithmonë mirënjohës. Ne do të punojmë së bashku me partnerin tonë strategjik, SHBA, që dekada e re të jetë dekada e konsolidimit të demokracisë, sundimit të ligjit dhe e mirëqenies së gjithë shqiptarëve”, shkruan Lulzim Basha, kreu i PD.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img