Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

30 vjeçari dibran bën 2 muaj burg i akuzuar për përdhunim, denoncuesja rezulton e virgjër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 30-vjeçar nga Dibra i akuzua për përdhunimin e një të reja dhe qëndroi mbi 2 muaj bug.

Vajza e kishte 30-vjeçarin në polici, por pas dy muajsh hetime dhe pas ekspertizave mjeko-ligjore rezultoi se ajo ishte ende e virgjër.

E reja e kishte njohur atë në internet dhe kishte thënë se, pasi janë takuar e ka droguar me një shiringë dhe më pas e ka përdhunuar.

 Ndër të tjera, denoncuesja, ka thënë në polici se është kërcënuar përmes një letre ku shkruhej se “po tregove do të vras”.

Pas këtij qëndrimi, i riu me banim në Kamëz, por me origjinë nga Dibra rezulton të jetë arrestuar “për arsye të ngutshme” pasqyrohet në procesverbalet e policisë “si një mase që i dyshuari të mos arratisej”.  

Pas verifikimeve të bëra Gjykata e Tiranës liroi 30-vjeçarin, pasi e reja rezultoi e virgjër dhe akuza ndaj tij ra poshtë.

Më shumë


spot_img
spot_img