Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

30 qershori, Klosi ‘përplaset’ me Spahon dhe i kujton 21 janarin: Na vratë 4 vetë në Bulevard

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c13631a76c3cbe7774e976a5f666505c

Ministri Blendi Klosi dhe ish-deputeti i PD Edmond Spaho janë ‘përplasur’ mbëmjen e sotme për zgjedhjet e 30 qershorit, ku PS fitoi 60 bashki nga 61.

Teksa flisnin për zgjedhjet dhe akuzonin njëri-tjetrin për blerjen e votave, Klosi i ka kujtuar Spahos 21 janarin, duke e akuzuar se qeveria e PD e asaj kohe vrau 4 protestues në Bulevard.

Debati në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në Neës 24:

Klosi: Hyni në zgjedhje më 2021 dhe fitoni. Shumë e lehtë.

Spaho: Po jeni pakicë. Ju vetëm vidhni votat.

Klosi: Na vratë 4 protestues.

Spaho: I vratë ju.

Klosi: Ju doni që të shkoni në plazh dhe të fitoni.  Të vijë një forcë politike që ia vlen.

Spaho: Ishin votime, zgjedhje moniste.

Klosi: ne hymë dhe fituam 60 bashki, po do i marrim normalisht.

Spaho: Ju keni vjedhur vota dhe këtë herë dolën që bënit presion mbi administratën, presione dhe vjedhje votash.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img