Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

50 persona paraqiten me shenja helmimi në spitalin e Krujës, dyshohet nga uji i pijshëm

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreth 50 persona janë paraqitur me shenja helmimi ditën e sotme në spitalin e Krujës.

Dyshohet se ata janë helmuar nga uji, ndërsa ende nuk ka një komunikatë zyrtare që bën me dije shkakun e vërtetë të helmimit të tyre.

Pacientët kanë marrë ndihmën e parë në spital dhe më pas janë larguar për në shtëpi. Autoritetet janë duke kryer analizat e nevojshme të ujit për të zbuluar nëse helmimi i qytetarëve ka ardhur nga uji i pijshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img