Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

30 mijë vaksina AstraZeneca mbërrijnë në Shqipëri, ja vendi që na i dhuroi

Lajme të ngjashëm

30 mijë vaksia AstraZeneca kanë mbërritur në vendin tonë gjatë ditës së sotme.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila me anë të një postimi në rrjetet shkuan “30,000 doza të vaksinës AstraZeneca i shtohen sasisë së vaksinave anticovid të disponueshme në vend, falë mbështetjes dhe bujarisë së Letonisë “

“30,000 doza të vaksinës AstraZeneca i shtohen sasisë së vaksinave anticovid të disponueshme në vend, falë mbështetjes dhe bujarisë së Letonisë 🇦🇱🤝🇱🇻

👉🏼1,929,172 kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, teksa janë kryer mbi 1,4 milion vaksina anticovid” thueht në postimin e Manastirliut.

Më shumë