Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

30 ditë i shtruar te ‘Shefqet Ndroqi’, 65 vjeçari Arben Dojaka kthehet i shëruar në shtëpi

spot_img

Lajme të ngjashëm

11022d1c0c4382bbddbe128be04a7b89

Pas 30 ditësh i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, 65 vjeçari Arben Dojaka kthehet i shëruar në shtëpi.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se ndihet krenare për punën dhe përkushtimin e mjekëve.

“Pas 30 ditësh në spital, një pjesë prej të cilave i intubuar, Arben Dojaka, 65-vjeçari nga Tirana kthehet i shëruar në shtëpi.

Punë fantastike e ekipit të reanimacionit dhe të gjithë stafit të spitalit COVID2 “Shefqet Ndroqi”

Krenare për ekipet tona mjekësore për shërbimin dhe përkushtimin.

T’i ndihmojmë të gjithë bashkë, duke bërë pjesë të së përditshmes tonë maskën, duke ruajtur distancën dhe duke shtuar kujdesin për higjienën vetjake”, shkruan Manastirliu.

Më shumë

spot_img