Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

3-vjeçari u godit nga i ati, zbardhet ngjarja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fillimisht u mësua se fëmija ishte goditur me sëpatë në kokë, por sipas njoftimit të policisë fëmijës i ka rënë një copë dru në kokë aksidentalisht ndërkohë që i ati i priste. 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Topojan të Dibrës ku një fëmijë është goditur me dru në kokë.

Vogëlushi është transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë nga ku mësohet se ka marrë dëmtime serioze në kokë dhe është në gjendje të rëndë.

“Ende nuk janë marrë në pyetje dëshmitarët dhe vetë babai pasi po merren me fëmijën i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Në orën 13:30 të ditës së sotme në urgjencën e spitalit rajonal u paraqit me urgjencë fëmija me inicialet M.Ç, 3 vjec nga fshati Topojan i rrethit Bulqizë me dëmtime të rënda në kokë. Urgjenca ka njoftuar policinë dhe kjo e fundit ka nisur hetimet. Shkak i ngjarjes mësohet se ka qenë momenti kur babai i fëmijës po priste dru dhe një nga ashklat e ka goditur në kokë fëmijën që ishte aty pranë”, njofton policia për Panoramën.

Më shumë
spot_img
spot_img