3 trafikantët e drogës në ‘shënjestrën’ e OFL: Të përgjigjen me shkrim brenda 48 orësh (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:06 10-07-2020 3 trafikantët e drogës në ‘shënjestrën’ e OFL: Të përgjigjen me shkrim brenda 48 orësh (EMRAT)

Aranit Arapi, Shkëlzen Ahmetaj dhe Muhamet Demrozi. Janë këta tre emrat e radhës, të dënuar për trafik droge, në shënjestrën e OFL.

Policia bën me dije se, në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Aranit Arapi, banues në Lushnjë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim;

Shkëlzen Ahmetaj, banues në Kavajë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë;

Muhamet Demrozi banues në Kavajë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim”;

“Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë”, thuhet në njoftimin e OFl.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011897087097168
array(1) { ["section"]=> string(96) "3-trafikantet-e-droges-ne-shenjestren-e-ofl-te-pergjigjen-me-shkrim-brenda-48-oresh-emrat-213412" }