Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

3 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje jete nga Covid-19 në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike për 24 orët e fundit.

Nga 1.105 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa nuk është shënuar asnjë humbje jete. Në 24 orët e fundit janë shëruar 5 pacientë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 105.381 në total.

Postimi i plotë i IKSHKP:

05 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 569 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 206.443 doza të vaksinës.

-Deri më sot 49.616 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.105 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.381.

-Në total numri i rasteve aktive është 158.

Më shumë

spot_img
spot_img