Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

“3 më mirë se 1”, Zaev përqafon “live” Ramën dhe Vuçiçin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev teksa ka folur për “Ballkanin e Hapur”është afruar dhe ka përqafuar Ramën dhe Vuçiç duke thënë se “3 është më mirë se 1”.

E teksa tha këtë ai tha se nëse edhe Kosova, Mali i Zi dhe Bosnje Hercegovina i bashkohen kësaj iniciative atëherë “6 do të jetë më mirë se 3”.

“Unë besoj që se numrat do të rriten kjo është nisëm e hapur dhe të gjithë biem dakord se tre është më mirë sesa 1. Sigurist 6 është më mirë sesa 3. Të mbetemi të fokusuar dhe të angazhuar sepse Ballkani i Hapur nis të bëhet një nismë” tha Zaev ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img