Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

29 vite pa të, Gold Ag me shpirtin “copë” kujton të atin: Për çdo namaz bre babë po boj dua, veç njëher me t’pa që k’ta sy ti çmall

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reperi i njohur Arian Agushi, ose ashtu si të gjithë e njohim me emrin e artit, Gold Ag, shumë vite më parë ka humbur babain e tij.

Herë pas here reperi nuk nguron të ndajë me ndjekësit mallin që ka për të atin dhe se sa shumë ai i mungon.

Babai i tij ka ndërruar jetë para 29 viteve në një datë si e sotmja dhe nuk mungoi përkujtimi i djalit të tij.

“I madhi Zot e di sa m’ka marrë malli

O veç 1 herë me t’pa bre k’ta sy ti çmalli

Për çdo namaz bre babë po boj dua

Me u taku n’Xhenet e kurr’ mos me u nda.

29 vite pa ty babi…Sa të mëdhaja jan’ malli e mërzia, por dhimbjen për ty e mund krenaria.

14 DHJETOR 1992/2021”, shkruan ai.

Më shumë
spot_img
spot_img