Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

“29 persona u shëruan”, mjekja shqiptare në Gjermani: Ky është medikamenti që shëron për 5 ditë simptomat e Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjekja shqiptare në Gjermani, Aurora Meta Dollenberg në një intervistë tha se po sdudiohet për një medikament, i cili mund të shërojë brenda 5 ditëve simptomat nga Covid-19.

Ajo tha se ky medikament po studiohet në Izrael dhe se fillimisht është përdorur për trajtimin e kancerit.

Ajo ndër të tjera tha se nga 50 persona që e kanë marrë këtë ilac që kanë qenë me Covid, 29 janë shëruar brenda 5 ditëve.

“Përpjekjet tona nuk do mbeten vetëm te vaksinimi. Duhet të mendojmë për ato që e kalojnë covid keq. Për kategorinë e rasteve të rënda me covid po punohet për 1 mendikament që shëron brenda 5 ditëve simptomat e covid. EXO-CD24  është medikament i ri që ka filluar të studiohet në izrael fillimisht. Është te ato medikamente kundër kancerit. Janë aplikuar vetëm për covid, kanë dhe modifikime, janë gjetur se kush do jetë më i përshtatshëm për covid. Te ai grup pacientësh që janë testuar kanë pasur sukses. Nga 50 që e kanë marrë 29 janë shëruar brenda 5 ditëve. Edhe ky është një lajm i mirë”, shtoi ajo.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img