Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

29 fëmijë të vdekur nga sulmi me raketë i Sauditëve në Jemen

Lajme të ngjashëm

Të paktën 29 fëmijë raportohet se kanë humbur jetën pas një sulmi me raketë nga koalicioni i udhëhequr nga Sauditët në Jemen, bën me dije Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq.

Fëmijët po udhëtonin me autobus kur u goditën nga raketa në qytetin Dahyan, bë provincën Saada.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë e drejtuar nga rebelët Houdhi, njoftoi se 43 persona kanë humbur jetën nga sulmi dhe 61 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë.


Më shumë