28 Nëntori, Rama mungon në ceremoninë e organizuar nga Nishani, Presidenti: Burrat e shtetit asokohe e bënë detyrën, sot është koha jonë

Publikuar tek: politike, më 20:52 28-11-2015 28 Nëntori, Rama mungon në ceremoninë e organizuar nga Nishani, Presidenti: Burrat e shtetit asokohe e bënë detyrën, sot është koha jonë

Me rastin e festës së Pavarësisë, Presidenti i Republikës Bujar Nishani, organizoi ceremoninë shtetërore në Pallatin e Brigadave ku u vu re mungesa e kryeministrit Edi Rama.

Nishani uroi nga Pallati i Brigadave të gjithë shqiptarët ndërsa u bëri thirrje mos braktisin Shqipërinë.

“I bëj thirrje qytetarëve mos braktisin vendin. Shqipërinë mund ta bëjmë më të mirë së bashku. Burrat e shtetit të asaj kohe e kryen detyrën, sot është koha jonë që të bëjmë detyrat tona. Të votojmë dekriminalizimin, të pastrojmë politikën, duhet të punojmë së bashku që mos shpërdorjmë dhe humbim. Të konsolidojmë institucionet e vëndit, të bëjmë reformën në drejtësi, të shmangim padrejtësitë”, tha Presidenti Nishani në fjalën e mbajtur nga Pallati i Brigadave.. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012587070465088
array(1) { ["section"]=> string(138) "28-nentori-rama-mungon-ne-ceremonine-e-organizuar-nga-nishani-presidenti-burrat-e-shtetit-asokohe-e-bene-detyren-sot-eshte-koha-jone-26491" }