Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

28 Nëntori festë zyrtare në Mal të Zi, Gjeloshaj: Ditën e Flamurit, e kremtojmë kudo ku ka shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Festa e flamurit “kudo që ka shqiptarë, festohet dhe do të festohet”, deklaroi kryetari i Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj.

Ai theksoi se në bazë të ligjit të ri për pakicat kombëtare, në Mal të Zi, 28 nëntori është festë zyrtare e shqiptarëve në Mal të Zi.

“Komuna e Tuzit do ta kremtojë këtë datë në mënyrë institucionale”, thekson Gjeloshaj.

“Kjo datë simbolizuese, flamuri dhe himni ynë kombëtar, janë të lejuara dhe të mbrojtura nëpërmjet ligjit për pakicat kombëtare në Mal të Zi”, tha Gjeloshaj.

Më shumë
spot_img
spot_img