Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

27 NËNTORI DITË ZIE KOMBËTARE, qeveria merr vendimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Shqipërisë ka shpallur ditë zie kombëtare ditën e nesërme, 27 nëntorin.

Vendimi është marrë pak orë pasi organet qeveritare në Kosovë e morën një vendim të njëjtë.

Flamuri shqiptar do të ulet në gjysmë shtizë në nderim të viktimave nga tërmeti shkatërrimtar që goditi vendin tonë në orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit.

Deri tani bilanci tragjik nga tërmeti shënon 20 të vdekur dhe mbi 600 të plagosur. Situata më e rëndë është në Thumanë dhe në disa zona të qytetit të Durrësit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img