Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

26 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, numër i lartë infektimesh të reja në 24 orë

Lajme të ngjashëm

Kosova po përballet me shifra të larta të vdekjeve dhe infektimeve nga koronavirusi.

ISHP e Kosovës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndërruar jetë 26 persona.

I lartë mbetet edhe numri i infektimeve të reja, 1448, ndërsa i të shëruarve është 1421.

Njoftimi i plotë:

03 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.479 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 882.718 doza të vaksinës.

Deri më sot 298.445 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 12.558 testime, 1.448 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.421 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 120.892.

Në total numri i rasteve aktive është 26.525.

Më shumë