Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

250 mijë euro dhe 16 mln lekë cash, Prokuroria kërkon burg për mjekun Edvin Prifti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8603475a85e8a2b9fdec2a4cadfa6f7f

Prokuroria ka kërkuar në seancën e sotme gjyqësore ‘arrest me burg” për mjekun Edvin Prifti, i arrestuar një ditë më parë me 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë të gjetura në shtëpi dhe zyrë.

Bëhet me dije se mjekut i është shtuar edhe akuza për “pastrim parash”.

Kujtojmë që mjeku i njohur Edvin Prifti u përfshi në çështjen e korrupsionit në Gjykatën e Krujës, pasi mori ryshfet për të bërë operacion pa radhë nënën e krye sekretares gjyqësore Emanuela Mallkuçi. Nga përgjimet dilte që Mallkuçi i kishte paguar rreth 2 mijë eruo për operimin e nënës.

Gjatë kohës që SPAK po përgjonte Mallkuçin, u zbulua edhe korrupsioni i mjekut Edvin Prifti. Pasi kontrollit në banesën e tij, mjekut i gjetën 250 mijë euro dhe 160 milion lekë të vjetra.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img