Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

25-vjetori i Komitetit Shqiptar të Helsinkit, Vasilika Hysi: Rol të rëndësishëm në zgjedhje dhe të drejtat e njeriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komiteti Shqiptar i Helsinkit shënon 25 vjet në Shqipëri dhe me këtë rast në aktivitetin e mbajtur për këtë përvjetor deputetja socialiste Vasilika Hysi ka vlerësuar rolin e komitetit në vendin tonë.

“Komiteti Shqiptar I Helsinkit ka luajtur një rol të rëndësishëm në monitorimin e zgjedhjeve dhe rekomandimet.

Po kështu ka dhënë një kontribut lidhur me respektimin e të drejtave të njeriut në institucionet e dënimit dhe burgjeve, gati 80% e rekomndimeve dhe përmirësimeve kanë ardhur nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit’’, tha Hysi.

Më shumë

spot_img
spot_img