Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

25 vjet pa hequr rimelin nga sytë, mësoni historinë e frikshme të kësaj gruaje, gunga nën qepalla…(FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

5886f7707fa12fc79acb2683ad5a2972

Një grua, nënë e dy fëmijëve, ka rrëfyer se për pak do të ishte verbuar pasi kishte 25 vjet që nuk e pastronte si duhej rimelin në sy.

Theresa Lynch, 50 vjeç, nga Sydney, kërkoi ndihmën e mjekes pasi kishte acarime dhe një ndjesi e pakëndshme nën qepallat e syve.

Gruaja me origjinë nga Maryland në SHBA, që tani jeton në Australi, u trondit kur mjekët zbuluan se nën qepallat e saj ishin krijuar disa gunga nga papastërtia.

Ato përbënin një rrezik serioz për shikimin e saj dhe u desh një anestezi e përgjithshme dhe një procedurë 90 minutëshe për t’i larguar.

Theresa dhe doktoresha e saj Dana Robaei kanë publikuar imazhet e tmerrshme, për të treguar rreziqet që mund të keni nëse nuk e pastroni fytyrën nga makijazhi para se të flini.

“Kur Dr Robaei hapi qepallën time, ajo tha:” Oh Zot … Në gjithë karrierën time nuk kam parë ndonjë gjë të tillë”.

Ajo tha se rasti i paprecedentë ishte i duhuri për të rritur ndërgjegjësimin për rreziqet e fshehura në produktet të përditshme të bukurisë.

3.jpg

auto_4CC5D5AE00000578-5789323-image-a-20_15277594906671527936394.jpg

12.jpg

 

auto_4CC5D66200000578-5789323-image-a-17_15277594594021527936394.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img